TR EN

KÂBE GÖZLÜK Nedir

KÂBE GÖZLÜK Nedir? Neden Ve Kimler İçin Hazırlanmıştır?

Kâbe Gözlük Nedir? 

Kâbe Gözlük; Sanal Gerçeklik Gözlüğü ve Mobil Uygulaması ile Dünya'nın ilk VR/Sanal Gerçeklik teknolojisi ve 360 Video tekniği ile hazırlanmış Hac ve Umre ziyaret programıdır. Eskiden büyüklerimiz, Hac ibadetlerini yaptıktan sonra geri dönerken, bir nebze de olsa tekrar o hazları yaşayabilmek adına, yanlarında kırmızı renkli bir gözlük ve içerisinde Kâbe, Mekke ve Medine resimlerinin bulunduğu negatif filmler getirirdi. Dünya'daki bir çok müslüman kardeşimiz bu gözlüklerle birlikte tekrar tekrar kutsal beldelerin resimlerine baktılar. İletişim teknolojilerinin zamanla gelişmesiyle birlikte uydu yayınları aracılığıyla Kabe-i Muazzama'yı canlı yayın olarak TV ekranlarından izleme imkanı da bulduk. Günümüzde ise, kendimizi izlediğimiz görüntülerin içerisinde hissetmemizi sağlayan, Sanal Gerçeklik teknolojisi, Kâbe Gözlük ürününün hayata geçirilmesine imkan verdi. Yapımcılığı ART-HİTİ Dijital Sanatlar A.Ş. ve yayıncılığı GET Gerçeklik Teknolojileri Yayınları tarafından, 360 Video çekimleri ve mobil uygulaması, 360 Stüdyo Teknoloji tarafından hazırlanan Kâbe Gözlük, Dünyanın en uzun süreli VR/Sanal Gerçeklik Belgeseli olma özelliğini de taşıyor. Tanıtım fragmanı ile birlikte toplam 11 bölümden oluşan Kâbe Gözlük Mobil Uygulaması, 50 dakika boyunca 360 derece görüntüler, seslendirmeler, dualar ve özgün müzikler eşliğinde kendinizi Kâbe, Mekke ve Medine'de hissetmenizi sağlıyor. 

Neden ve Kimler İçin Hazırlandı?

Kâbe Gözlük; 'Dilediğiniz Her An, Kabe-i Muazzama, Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere'yi Ziyaret Edebilmek ve O Eşsiz Hazları Tekrar Tekrar Yaşatabilmek' maksadıyla hazırlandı. Kabe Gözlük, Hac ve Umreye hiç gitmemiş, daha önce gidip tekrar tekrar o hazzı yaşamak isteyenlerle birlikte, sağlık ve engel durumları nedeniyle gidemeyecek kişiler için hayata geçirilmiş bir ziyaret programıdır. Aynı zamanda engelli bireylerin de ziyaret programından faydalanabilmeleri için, görme engelli bireyler için betimleme, işitme engelli bireyler için de işaret dili ile anlatım tekniği kullanılmıştır. Kâbe Gözlük, 45 kişilik bir kadro ile 15 ayda hazırlanmıştır.

Kâbe Gözlük Hakkında:

Anlatım ve Dualar: Yazar-TV Programcısı M. Fatih ÇITLAK

Seslendirme: Ali Nuri TÜRKOĞLU- Bahadır YENİŞEHİRLİOĞLU

Senaryo: ART-HİTİ Dijital Sanatlar- Nuran Taydaş ÇAL

Akademik Danışman: Prof. Dr. Abdülkerim BAHADIR

Yapım: ART-HİTİ Dijital Sanatlar A.Ş. (www.arthiti.com)

Yayınevi: GET- Gerçeklik Teknolojileri ‘AR-VR’ Yayınları (www.getyayinlari.com)

360 Video Çekimleri: 360 Stüdyo Teknoloji

Mobil Uygulama: 360 Stüdyo Teknoloji

Basım Tarihi: Nisan 2019

Ebat: 13 x 22 X 22

Barkod No: 9786058115736

 

Kâbe Gözlük Satın Almak için Tıklayın.

Kabe Gözlük Nedir, Kabe Gözlük Hakkında, Kabe Gözlük, Kabe Gözlüğü, Kabeyi Gösteren Gözlük, Kabe Gözlük Satın Al, Kabe Gözlük Fiyat, Kabe 360 Video, Kabe Sanal Gerçeklik, Kabe VR Gözlük, Kabe Sanal Gerçeklik Gözlüğü, Sanal Gerçeklik Gözlüğü, VR Gözlük Kabe, Kabe Sanal Gözlük, Hac Gözlüğü, Umre Gözlüğü, Kaaba Glasses, Kaaba Goggles

GÜNCEL HABERLER

Yeniliklerimizi ve güncel projelerimizi buradan takip edebilirsiniz

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Destek ve talebinizi bize yazınız

Merkez Mahallesi Kağıthane Caddesi No.57 Z-1 Kağıthane, İstanbul

+90(212)949 00 99

+90(555)701 97 49

info@voovrar.com

uUPPa